ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци

Facebook страна Календар на настани Прашај го библиотекарот! Нашата локација
 
Home
Добредојдовте на веб сајтот на ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци
САЕМ НА КНИГАТА PDF Печати Е-пошта
Напишано од Админ   
четврток, 27 октомври 2016 08:26

 

ЈОУ Билбиотека "Феткин", Градоначалник и Совет на општина Кавадарци организираат:

САЕМ НА КНИГАТА - Патувајте во светот на книгите

Саемот ќе се одржи од 31.10.16 до 05.11.16 - Свечено отварање на 31.10.16 Понеделник во 19 Часот.ПЛАКАТА -САЕМ НА КНИГАТА 2016

Последно освежено на четврток, 27 октомври 2016 08:40
 
Промоција на книжевно творештво PDF Печати Е-пошта
Напишано од Админ   
четврток, 27 октомври 2016 08:11

ЈОУ Библиотека "Феткин" - Кавадарци, Градоначалник и Совет на општина Кавадарци 

   Ве покануваат на промоција на книжевното творештво на Гордана Петрова - Такец. Промоцијата ке се одржи во Четврток на 27 Октомври 2016 во 13:00 часот во просториите на библиотеката Феткин Кавадарци. 

Гордана Петрв-Такец

 
По повод недела на детето PDF Печати Е-пошта
Напишано од Админ   
четврток, 06 октомври 2016 11:35

По повод недела на детето ЈОУ "Библиотека Феткин" имаше посета на децата од Основните училишта Страшо Пинџур, Тоде-Хаџи Тефов и Димката Ангелов Габерот во период од 03 до 05 Септември

PA040001

Последно освежено на четврток, 06 октомври 2016 11:54
Повеќе...
 
Обука со работилница на тема: PDF Печати Е-пошта
Напишано од Админ   
четврток, 06 октомври 2016 11:00

Во периодот од 28 до 30 Септември  се одржа обука со работилница на тема: Jaвно застапување, подигање на свест и комуникации за библиотеки

Организатор : Здружение за развој и иновации на библиотеки - Инова Либ

Предавач : Каспарс Руклис

 

2

4

5

6

 
Донација на книги од домашната библиотека на Проф. Др. Кирил Темков на ЈОУ Библиотека "Феткин" Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Админ   
петок, 06 мај 2016 10:13

На ден 05.05.2016 Четврток Проф. Др. Кирил Темков присуствуваше во Кавадарци во ЈОУ Библиотека "Феткин" каде што подари дел од својта приватна библиотека, околу 4000 наслови на книги од различни области. На своето обраќање професор Кирил Темков изјави дека со голема чест и гордост го подарува своето богатсво од книги на Библиотеката Феткин со што го збогати фондот на книги за кавадаречките читатели. Исто така голема благодарност до Проф. Кирил Темков испрати градоначалникот на Кавадарци Александар Панов како и директорката на Библиотеката "Феткин" Трајанка Атанасова.

IMG 3758

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 12

Корисни податоци

Препорачани книги

 • Грешница - Весна Радусиновиќ
 • Венецијанското предавство - Стив Бери
 • Роберт Ладлам-Московски вектор
Previous Next

Препорачани детски книги

 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Чудна случка во ноќта-Марк Хадон
 • Чудна случка во ноќта- Марк Хадон
 • Супердевојче-Томе Арсовски
 • Јулски дневник-Бошко Смаќоски
Previous Next

Времето во Кавадарци

An error occured during parsing XML data. Please try again.

Виртуелна библиотека на Македонија

Банер

Работно време

понеделник 08:30 - 19:00
вторник 08:30 - 19:00
среда 08:30 - 19:00
четврток 08:30 - 19:00
петок 08:30 - 19:00
сабота /
недела /

Библиотека Феткин на Facebook

Facebook Image

Анекта

Дали ви се допаѓа новата страна на библиотека Феткин
 

Најчитани книги за 2011

 • Ден Браун-Ангели и демони
 • кристин каст-избрана
 • мерилин кеј-далеку од очи далеку од срце
 • Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон
 • Џеноф Пам-Сопругата надипломатот
 • Девојката која играше со оган - Стиг Ларсон
 • Девојката што го урна осилото - Стиг Ларсон
Previous Next

Најчитани детски книги за 2011

 • Новородена ѕвезда-Синди Џефрис
 • Нина и клетвата на пернатата змија - Муни Вичер
 • Ривали - Синди Џефрис
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Посегнете по ѕвездите
 • Хари Потер и полукрвниот принц - Џ. К. Раулинг
 • Тајни амбиции- Синди Џефрис
Previous Next

Моментално активни корисници

Има 1 гостин присутен/ни

[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color