ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци

Facebook страна Instagram Прашај го библиотекарот! Нашата локација
 
Home
Добредојдовте на веб сајтот на ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци
Поетско читање во сеќавање на Томе Андов PDF Печати Е-пошта
среда, 17 октомври 2012 20:29

На 9 октомври 2012 год, во просториите на Библиотека „Феткин“ -Кавадарци, во соработка со Поетски клуб „Тиквешки цветови“, се одржа поетско читање во сеќавање на Томе Андов.

Промоција на поетесата Валентина Атанасова.

Poetsko_citanje_2

Повеќе...
 
Промоција на книгата да ги заштитиме децата во сообраќајот PDF Печати Е-пошта
среда, 17 октомври 2012 20:05

Промоција на книгата да ги заштитиме децата во сообраќајот од Ѓорѓи Лазов.

Promocija-na-kniga-Gjorgi_1

Повеќе...
 
Проекција на цртаниот филм „АЛИСА ВО ЗЕМЈАТА НА ЧУДАТА“ PDF Печати Е-пошта
среда, 17 октомври 2012 19:34

На 5 октомври 2012 година се одржа Проекција на цртаниот филм „АЛИСА ВО ЗЕМЈАТА НА ЧУДАТА“.

Alisa1

Последно освежено на среда, 17 октомври 2012 19:53
Повеќе...
 
Промоција на книгата ,,Монотонија,, од Бобан Богатиновски PDF Печати Е-пошта
петок, 15 јуни 2012 19:43

Промоција на книгата ,,Монотонија,, од Бобан Богатиновски, реномиран автор од Куманово, Македонија. Промоцијата се одржа на 06 април 2012 год. во просториите на Библиотеката ,,Феткин,, во 13 часот.

kniga_001

Последно освежено на вторник, 19 јуни 2012 15:46
Повеќе...
 
Промоција книгите "Што е, што не е" и "Ај погоди" од Васил Мукаетов PDF Печати Е-пошта
четврток, 14 јуни 2012 20:07
promocija_na_Vasil_Mukaetov_1
Последно освежено на четврток, 21 јуни 2012 08:47
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 21 22 23 Следно > Крај >>

Страница 21 од 23

Корисни податоци

Препорачани книги

 • Роберт Ладлам-Московски вектор
 • Венецијанското предавство - Стив Бери
 • Грешница - Весна Радусиновиќ
Previous Next

Препорачани детски книги

 • Чудна случка во ноќта- Марк Хадон
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Супердевојче-Томе Арсовски
 • Чудна случка во ноќта-Марк Хадон
 • Јулски дневник-Бошко Смаќоски
Previous Next

Виртуелна библиотека на Македонија

Банер

Работно време

понеделник 08:30 - 19:00
вторник 08:30 - 19:00
среда 08:30 - 19:00
четврток 08:30 - 19:00
петок 08:30 - 19:00
сабота /
недела /

Библиотека Феткин на Facebook

Facebook Image

Најчитани книги

 • Девојката што го урна осилото - Стиг Ларсон
 • Џеноф Пам-Сопругата надипломатот
 • Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон
 • Девојката која играше со оган - Стиг Ларсон
 • мерилин кеј-далеку од очи далеку од срце
 • кристин каст-избрана
 • Ден Браун-Ангели и демони
Previous Next

Најчитани детски книги

 • Новородена ѕвезда-Синди Џефрис
 • Нина и клетвата на пернатата змија - Муни Вичер
 • Ривали - Синди Џефрис
 • Посегнете по ѕвездите
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Хари Потер и полукрвниот принц - Џ. К. Раулинг
 • Тајни амбиции- Синди Џефрис
Previous Next

Моментално активни корисници

Има 31 гости присутен/ни

[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color