ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци

Facebook страна Instagram Прашај го библиотекарот! Нашата локација
 
Home
Добредојдовте на веб сајтот на ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци
Промоција на книгата да ги заштитиме децата во сообраќајот PDF Печати Е-пошта
среда, 17 октомври 2012 20:05

Промоција на книгата да ги заштитиме децата во сообраќајот од Ѓорѓи Лазов.

Promocija-na-kniga-Gjorgi_1

Повеќе...
 
Проекција на цртаниот филм „АЛИСА ВО ЗЕМЈАТА НА ЧУДАТА“ PDF Печати Е-пошта
среда, 17 октомври 2012 19:34

На 5 октомври 2012 година се одржа Проекција на цртаниот филм „АЛИСА ВО ЗЕМЈАТА НА ЧУДАТА“.

Alisa1

Последно освежено на среда, 17 октомври 2012 19:53
Повеќе...
 
Промоција на книгата ,,Монотонија,, од Бобан Богатиновски PDF Печати Е-пошта
петок, 15 јуни 2012 19:43

Промоција на книгата ,,Монотонија,, од Бобан Богатиновски, реномиран автор од Куманово, Македонија. Промоцијата се одржа на 06 април 2012 год. во просториите на Библиотеката ,,Феткин,, во 13 часот.

kniga_001

Последно освежено на вторник, 19 јуни 2012 15:46
Повеќе...
 
Промоција книгите "Што е, што не е" и "Ај погоди" од Васил Мукаетов PDF Печати Е-пошта
четврток, 14 јуни 2012 20:07
promocija_na_Vasil_Mukaetov_1
Последно освежено на четврток, 21 јуни 2012 08:47
Повеќе...
 
Светскиот ден на детската книга PDF Печати Е-пошта
понеделник, 02 април 2012 14:50

По повод светскиот ден на детската книга и роденденот на познатиот дански писател на бајки, Ханс Кристијан Андерсен, на 02 април 2012 година во 10 часот во просториите на Библиотеката ,,Феткин,, имаше читање на бајка - ,,Девојчето со кибритчиња,, - од истоимениот автор. Бајката ја читаше Тодорка Андова - педагог , а ја проследија дечињата од Детската Градинка ,, Рада Поцева,, - Кавадарци.

Svetskiot_den_na_knigata_2

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Следно > Крај >>

Страница 19 од 21

Корисни податоци

Препорачани книги

 • Грешница - Весна Радусиновиќ
 • Роберт Ладлам-Московски вектор
 • Венецијанското предавство - Стив Бери
Previous Next

Препорачани детски книги

 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Јулски дневник-Бошко Смаќоски
 • Чудна случка во ноќта- Марк Хадон
 • Супердевојче-Томе Арсовски
 • Чудна случка во ноќта-Марк Хадон
Previous Next

Виртуелна библиотека на Македонија

Банер

Работно време

понеделник 08:30 - 19:00
вторник 08:30 - 19:00
среда 08:30 - 19:00
четврток 08:30 - 19:00
петок 08:30 - 19:00
сабота /
недела /

Библиотека Феткин на Facebook

Facebook Image

Најчитани книги

 • Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон
 • кристин каст-избрана
 • Ден Браун-Ангели и демони
 • Џеноф Пам-Сопругата надипломатот
 • Девојката што го урна осилото - Стиг Ларсон
 • Девојката која играше со оган - Стиг Ларсон
 • мерилин кеј-далеку од очи далеку од срце
Previous Next

Најчитани детски книги

 • Новородена ѕвезда-Синди Џефрис
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Ривали - Синди Џефрис
 • Посегнете по ѕвездите
 • Тајни амбиции- Синди Џефрис
 • Хари Потер и полукрвниот принц - Џ. К. Раулинг
 • Нина и клетвата на пернатата змија - Муни Вичер
Previous Next

Моментално активни корисници

Има 13 гости присутен/ни

[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color