ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци

Facebook страна Instagram Прашај го библиотекарот! Нашата локација
 
Галерија
Одбележување на Меѓународниот ден на мајчиниот јазикОдбележување на Меѓународниот ден на мајчиниот јазик (18)
Саем на книгата 2015Саем на книгата 2015 (25)
Отворање на саемот на книгата 2014Отворање на саемот на книгата 2014 (14)
Промоција на книгата - Метрички карванПромоција на книгата - Метрички карван (9)
Годишно собрание на БЗМГодишно собрание на БЗМ (13)
Прекрасната ВасилисаПрекрасната Василиса (9)
Промоција на романот на Горјан Петревски„Јавачот на божилак“Промоција на романот на Горјан Петревски„Јавачот на божилак“ (14)
Изложба на книги од Роднокрајни авториИзложба на книги од Роднокрајни автори (24)
Свечена академијаСвечена академија (20)
Поетско читање - Ден на мајчиниот јазикПоетско читање - Ден на мајчиниот јазик (10)
Предновогодишен музички хепенинг Во светот на бајкиПредновогодишен музички хепенинг Во светот на бајки (14)
Промоција на дела од Искра ДоневаПромоција на дела од Искра Донева (13)
Саем на книгата 2013Саем на книгата 2013 (36)
Промоција - Винка СаздоваПромоција - Винка Саздова (10)
Читање на сказни - обележување на светската недела на дететоЧитање на сказни - обележување на светската недела на детето (13)
Поетско читање во спомен на поетот Томе АндовПоетско читање во спомен на поетот Томе Андов (10)
Чествување по повод 90 години од раѓањето на С.Х Тефов - ФЕТКИНЧествување по повод 90 години од раѓањето на С.Х Тефов - ФЕТКИН (36)
Саем на книгата 2012 - КавадарциСаем на книгата 2012 - Кавадарци (27)
Поетско читање - сеќавање на Томе АндовПоетско читање - сеќавање на Томе Андов (24)
Промоција на книга на Ѓорѓи ЛазовПромоција на книга на Ѓорѓи Лазов (13)
Алиса во земјата на чудатаАлиса во земјата на чудата (31)
Активности јуни 2012 годинаАктивности јуни 2012 година (8)
Нови наслови 2012Нови наслови 2012 (17)
Промоција на Васил МукаетовПромоција на Васил Мукаетов (21)
Промоција на книгата ,,Монотонија,, од Бобан Богатиновски Промоција на книгата ,,Монотонија,, од Бобан Богатиновски  (18)
Светскиот ден на детската книгаСветскиот ден на детската книга (26)
Библиотека ФеткинБиблиотека Феткин (6)
 
Powered by Phoca Gallery

Корисни податоци

Препорачани книги

 • Роберт Ладлам-Московски вектор
 • Венецијанското предавство - Стив Бери
 • Грешница - Весна Радусиновиќ
Previous Next

Препорачани детски книги

 • Чудна случка во ноќта- Марк Хадон
 • Јулски дневник-Бошко Смаќоски
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Супердевојче-Томе Арсовски
 • Чудна случка во ноќта-Марк Хадон
Previous Next

Виртуелна библиотека на Македонија

Банер

Работно време

понеделник 08:30 - 19:00
вторник 08:30 - 19:00
среда 08:30 - 19:00
четврток 08:30 - 19:00
петок 08:30 - 19:00
сабота /
недела /

Библиотека Феткин на Facebook

Facebook Image

Најчитани книги

 • Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон
 • Девојката што го урна осилото - Стиг Ларсон
 • Девојката која играше со оган - Стиг Ларсон
 • Ден Браун-Ангели и демони
 • Џеноф Пам-Сопругата надипломатот
 • кристин каст-избрана
 • мерилин кеј-далеку од очи далеку од срце
Previous Next

Најчитани детски книги

 • Посегнете по ѕвездите
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Тајни амбиции- Синди Џефрис
 • Хари Потер и полукрвниот принц - Џ. К. Раулинг
 • Нина и клетвата на пернатата змија - Муни Вичер
 • Новородена ѕвезда-Синди Џефрис
 • Ривали - Синди Џефрис
Previous Next

[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color